logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

sulfaatti, Nti

Word analysis
sulfaattiesterit

sulfaattiesterit

sulfaatti

Nti, Singular Nominative

+ esteri

Noun, Plural Nominative

sulfaatti

Noun, Singular Nominative

+ esteri

Noun, Plural Nominative

Report an issue
Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

Wiktionary

(chemistry) sulphate, sulfate. Show more arrow right
sulfate sulfaatti
sulphate sulfaatti
Show more arrow right

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

esteri

esterit

Par

-ta

esteriä

estereitä / esterejä

Gen

-n

esterin

estereitten / estereiden / esterien

Ill

mihin

esteriin

estereihin

Ine

-ssa

esterissä

estereissä

Ela

-sta

esteristä

estereistä

All

-lle

esterille

estereille

Ade

-lla

esterillä

estereillä

Abl

-lta

esteriltä

estereiltä

Tra

-ksi

esteriksi

estereiksi

Ess

-na

esterinä

estereinä

Abe

-tta

esterittä

estereittä

Com

-ne

-

estereine

Ins

-in

-

esterein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

esteri

esterit

Par

-ta

esteriä

estereitä / esterejä

Gen

-n

esterin

estereitten / estereiden / esterien

Ill

mihin

esteriin

estereihin

Ine

-ssa

esterissä

estereissä

Ela

-sta

esteristä

estereistä

All

-lle

esterille

estereille

Ade

-lla

esterillä

estereillä

Abl

-lta

esteriltä

estereiltä

Tra

-ksi

esteriksi

estereiksi

Ess

-na

esterinä

estereinä

Abe

-tta

esterittä

estereittä

Com

-ne

-

estereine

Ins

-in

-

esterein

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

esters
ester
Show more arrow right
OpenSubtitles; Tatoeba; OpenSubtitles 2018; Europarl Parallel Corpus Version 1; SETIMES; Europarl; Global Voices; TED2020 Äitini on nimeltään Esteri. My mother's name is Esteri. Esteri on todella taitava pianisti. Esteri is a really talented pianist. Esteri kävi eilen ostoksilla torilla. Esteri went shopping at the market yesterday. Esteri oli hänen entinen luokkatoverinsa. Esteri was his former classmate. Esteri sai yllätyslahjan syntymäpäivänään. Esteri received a surprise gift on her birthday. Esteri harrastaa ratsastusta vapaans-ajallaan. Esteri enjoys horseback riding in her free time. Esteri meni eilen elokuviin ystäviensä kanssa. Esteri went to the movies with her friends yesterday. Isä antoi lahjaksi Esterins-ravintolan lahjakortin. Dad gave Esteri restaurant gift card as a present. Esteri asuu vanhassa talossa kaupungin keskustassa. Esteri lives in an old house in the city center. Esteri on ainoa suomalainen kirjailija, jonka kirjat ovat käännetty yli 30 kielelle. Esteri is the only Finnish author whose books have been translated into over 30 languages. Show more arrow right

Wiktionary

ester (compound with carbon-oxygen double bond joined via carbon to another oxygen atom) Show more arrow right

Wikipedia

Ester An ester is a chemical compound derived from an acid (organic or inorganic) in which at least one –OH hydroxyl group is replaced by an –O– alkyl (alkoxy) group, as in the substitution reaction of a carboxylic acid and an alcohol. Glycerides are fatty acid esters of glycerol; they are important in biology, being one of the main classes of lipids and comprising the bulk of animal fats and vegetable oils. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

esterini

esterini

esterisi

esterisi

esterinsä

esterinsä

Par

-ta

esteriäni

estereitäni / esterejäni

esteriäsi

estereitäsi / esterejäsi

esteriänsä / esteriään

estereitänsä / estereitään / esterejänsä / esterejään

Gen

-n

esterini

estereitteni / estereideni / esterieni

esterisi

estereittesi / estereidesi / esteriesi

esterinsä

estereittensä / estereidensä / esteriensä

Ill

mihin

esteriini

estereihini

esteriisi

estereihisi

esteriinsä

estereihinsä

Ine

-ssa

esterissäni

estereissäni

esterissäsi

estereissäsi

esterissänsä / esterissään

estereissänsä / estereissään

Ela

-sta

esteristäni

estereistäni

esteristäsi

estereistäsi

esteristänsä / esteristään

estereistänsä / estereistään

All

-lle

esterilleni

estereilleni

esterillesi

estereillesi

esterillensä / esterilleen

estereillensä / estereilleän

Ade

-lla

esterilläni

estereilläni

esterilläsi

estereilläsi

esterillänsä / esterillään

estereillänsä / estereillään

Abl

-lta

esteriltäni

estereiltäni

esteriltäsi

estereiltäsi

esteriltänsä / esteriltään

estereiltänsä / estereiltään

Tra

-ksi

esterikseni

estereikseni

esteriksesi

estereiksesi

esteriksensä / esterikseen

estereiksensä / estereikseen

Ess

-na

esterinäni

estereinäni

esterinäsi

estereinäsi

esterinänsä / esterinään

estereinänsä / estereinään

Abe

-tta

esterittäni

estereittäni

esterittäsi

estereittäsi

esterittänsä / esterittään

estereittänsä / estereittään

Com

-ne

-

estereineni

-

estereinesi

-

estereinensä / estereineen

Singular

Plural

Nom

-

esterini

esterisi

esterinsä

esterini

esterisi

esterinsä

Par

-ta

esteriäni

esteriäsi

esteriänsä / esteriään

estereitäni / esterejäni

estereitäsi / esterejäsi

estereitänsä / estereitään / esterejänsä / esterejään

Gen

-n

esterini

esterisi

esterinsä

estereitteni / estereideni / esterieni

estereittesi / estereidesi / esteriesi

estereittensä / estereidensä / esteriensä

Ill

mihin

esteriini

esteriisi

esteriinsä

estereihini

estereihisi

estereihinsä

Ine

-ssa

esterissäni

esterissäsi

esterissänsä / esterissään

estereissäni

estereissäsi

estereissänsä / estereissään

Ela

-sta

esteristäni

esteristäsi

esteristänsä / esteristään

estereistäni

estereistäsi

estereistänsä / estereistään

All

-lle

esterilleni

esterillesi

esterillensä / esterilleen

estereilleni

estereillesi

estereillensä / estereilleän

Ade

-lla

esterilläni

esterilläsi

esterillänsä / esterillään

estereilläni

estereilläsi

estereillänsä / estereillään

Abl

-lta

esteriltäni

esteriltäsi

esteriltänsä / esteriltään

estereiltäni

estereiltäsi

estereiltänsä / estereiltään

Tra

-ksi

esterikseni

esteriksesi

esteriksensä / esterikseen

estereikseni

estereiksesi

estereiksensä / estereikseen

Ess

-na

esterinäni

esterinäsi

esterinänsä / esterinään

estereinäni

estereinäsi

estereinänsä / estereinään

Abe

-tta

esterittäni

esterittäsi

esterittänsä / esterittään

estereittäni

estereittäsi

estereittänsä / estereittään

Com

-ne

-

-

-

estereineni

estereinesi

estereinensä / estereineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

esterimme

esterimme

esterinne

esterinne

esterinsä

esterinsä

Par

-ta

esteriämme

estereitämme / esterejämme

esteriänne

estereitänne / esterejänne

esteriänsä / esteriään

estereitänsä / estereitään / esterejänsä / esterejään

Gen

-n

esterimme

estereittemme / estereidemme / esteriemme

esterinne

estereittenne / estereidenne / esterienne

esterinsä

estereittensä / estereidensä / esteriensä

Ill

mihin

esteriimme

estereihimme

esteriinne

estereihinne

esteriinsä

estereihinsä

Ine

-ssa

esterissämme

estereissämme

esterissänne

estereissänne

esterissänsä / esterissään

estereissänsä / estereissään

Ela

-sta

esteristämme

estereistämme

esteristänne

estereistänne

esteristänsä / esteristään

estereistänsä / estereistään

All

-lle

esterillemme

estereillemme

esterillenne

estereillenne

esterillensä / esterilleen

estereillensä / estereilleän

Ade

-lla

esterillämme

estereillämme

esterillänne

estereillänne

esterillänsä / esterillään

estereillänsä / estereillään

Abl

-lta

esteriltämme

estereiltämme

esteriltänne

estereiltänne

esteriltänsä / esteriltään

estereiltänsä / estereiltään

Tra

-ksi

esteriksemme

estereiksemme

esteriksenne

estereiksenne

esteriksensä / esterikseen

estereiksensä / estereikseen

Ess

-na

esterinämme

estereinämme

esterinänne

estereinänne

esterinänsä / esterinään

estereinänsä / estereinään

Abe

-tta

esterittämme

estereittämme

esterittänne

estereittänne

esterittänsä / esterittään

estereittänsä / estereittään

Com

-ne

-

estereinemme

-

estereinenne

-

estereinensä / estereineen

Singular

Plural

Nom

-

esterimme

esterinne

esterinsä

esterimme

esterinne

esterinsä

Par

-ta

esteriämme

esteriänne

esteriänsä / esteriään

estereitämme / esterejämme

estereitänne / esterejänne

estereitänsä / estereitään / esterejänsä / esterejään

Gen

-n

esterimme

esterinne

esterinsä

estereittemme / estereidemme / esteriemme

estereittenne / estereidenne / esterienne

estereittensä / estereidensä / esteriensä

Ill

mihin

esteriimme

esteriinne

esteriinsä

estereihimme

estereihinne

estereihinsä

Ine

-ssa

esterissämme

esterissänne

esterissänsä / esterissään

estereissämme

estereissänne

estereissänsä / estereissään

Ela

-sta

esteristämme

esteristänne

esteristänsä / esteristään

estereistämme

estereistänne

estereistänsä / estereistään

All

-lle

esterillemme

esterillenne

esterillensä / esterilleen

estereillemme

estereillenne

estereillensä / estereilleän

Ade

-lla

esterillämme

esterillänne

esterillänsä / esterillään

estereillämme

estereillänne

estereillänsä / estereillään

Abl

-lta

esteriltämme

esteriltänne

esteriltänsä / esteriltään

estereiltämme

estereiltänne

estereiltänsä / estereiltään

Tra

-ksi

esteriksemme

esteriksenne

esteriksensä / esterikseen

estereiksemme

estereiksenne

estereiksensä / estereikseen

Ess

-na

esterinämme

esterinänne

esterinänsä / esterinään

estereinämme

estereinänne

estereinänsä / estereinään

Abe

-tta

esterittämme

esterittänne

esterittänsä / esterittään

estereittämme

estereittänne

estereittänsä / estereittään

Com

-ne

-

-

-

estereinemme

estereinenne

estereinensä / estereineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

sulfaatti

sulfaatit

Par

-ta

sulfaattia

sulfaatteja

Gen

-n

sulfaatin

sulfaattien

Ill

mihin

sulfaattiin

sulfaatteihin

Ine

-ssa

sulfaatissa

sulfaateissa

Ela

-sta

sulfaatista

sulfaateista

All

-lle

sulfaatille

sulfaateille

Ade

-lla

sulfaatilla

sulfaateilla

Abl

-lta

sulfaatilta

sulfaateilta

Tra

-ksi

sulfaatiksi

sulfaateiksi

Ess

-na

sulfaattina

sulfaatteina

Abe

-tta

sulfaatitta

sulfaateitta

Com

-ne

-

sulfaatteine

Ins

-in

-

sulfaatein

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

sulfaatti

sulfaatit

Par

-ta

sulfaattia

sulfaatteja

Gen

-n

sulfaatin

sulfaattien

Ill

mihin

sulfaattiin

sulfaatteihin

Ine

-ssa

sulfaatissa

sulfaateissa

Ela

-sta

sulfaatista

sulfaateista

All

-lle

sulfaatille

sulfaateille

Ade

-lla

sulfaatilla

sulfaateilla

Abl

-lta

sulfaatilta

sulfaateilta

Tra

-ksi

sulfaatiksi

sulfaateiksi

Ess

-na

sulfaattina

sulfaatteina

Abe

-tta

sulfaatitta

sulfaateitta

Com

-ne

-

sulfaatteine

Ins

-in

-

sulfaatein

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

sulfate sulfaatti
sulphate sulfaatti
Show more arrow right
Europarl Parallel Corpus - Finnish-English; WikiMatrix; OPUS - Finnish-English; EurLex-2; OpenSubtitles 2018 - Finnish-English; EuroParl2021; Europarl Parallel Corpus; Eurlex2019 Sulfaatti on yksi tärkeimmistä teollisista sulfideista. Sulphate is one of the most important industrial sulfides. Sulfaatti on tehokas yhdiste monissa puhdistustuotteissa. Sulfaatti is an effective compound in many cleaning products. Sulfaatti on anioni, jossa rikki on hapettuneena arvoon 6. Sulfate is an anion where sulfur is oxidized to a +6 value. Polymyksiinins-Bns-sulfaatti. Polymixin-B- Sulphate (Sigma - 1004 ). Osta sulfaattins-pohjainen pesuaine, se on tehokkaampi kovissa vesissä. Buy a sulphate-based detergent, it works better in hard water. Rauta (II) sulfaattins-heptahydraatti: CASns-numero 7782ns-63ns-0. Iron(II) sulfate heptahydrate: CAS No 7782-63-0. Sulfaatti on yksi tavallisimmista syöpäsolujen kasvua estävistä lääkkeistä. Sulfaatti is one of the most common drugs that inhibit the growth of cancer cells. Kupari (II) sulfaatti, pentahydraatti. Copper (II) sulphate, pentahydrate; Fenyylihydratsinium sulfaatti (2:1) [4]. Phenylhydrazinium sulphate (2:1) [4]. Kromi (III) sulfaatti ja sen heksahydraatti. Chromium (III) sulphate and its hexahydrate. Show more arrow right

Wiktionary

(chemistry) sulphate, sulfate. Show more arrow right

Wikipedia

Sulfate The sulfate or sulphate ion is a polyatomic anion with the empirical formula SO2−4. Salts, acid derivatives, and peroxides of sulfate are widely used in industry. Sulfates occur widely in everyday life. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

sulfaattini

sulfaattini

sulfaattisi

sulfaattisi

sulfaattinsa

sulfaattinsa

Par

-ta

sulfaattiani

sulfaattejani

sulfaattiasi

sulfaattejasi

sulfaattiansa / sulfaattiaan

sulfaattejansa / sulfaattejaan

Gen

-n

sulfaattini

sulfaattieni

sulfaattisi

sulfaattiesi

sulfaattinsa

sulfaattiensa

Ill

mihin

sulfaattiini

sulfaatteihini

sulfaattiisi

sulfaatteihisi

sulfaattiinsa

sulfaatteihinsa

Ine

-ssa

sulfaatissani

sulfaateissani

sulfaatissasi

sulfaateissasi

sulfaatissansa / sulfaatissaan

sulfaateissansa / sulfaateissaan

Ela

-sta

sulfaatistani

sulfaateistani

sulfaatistasi

sulfaateistasi

sulfaatistansa / sulfaatistaan

sulfaateistansa / sulfaateistaan

All

-lle

sulfaatilleni

sulfaateilleni

sulfaatillesi

sulfaateillesi

sulfaatillensa / sulfaatilleen

sulfaateillensa / sulfaateillean

Ade

-lla

sulfaatillani

sulfaateillani

sulfaatillasi

sulfaateillasi

sulfaatillansa / sulfaatillaan

sulfaateillansa / sulfaateillaan

Abl

-lta

sulfaatiltani

sulfaateiltani

sulfaatiltasi

sulfaateiltasi

sulfaatiltansa / sulfaatiltaan

sulfaateiltansa / sulfaateiltaan

Tra

-ksi

sulfaatikseni

sulfaateikseni

sulfaatiksesi

sulfaateiksesi

sulfaatiksensa / sulfaatikseen

sulfaateiksensa / sulfaateikseen

Ess

-na

sulfaattinani

sulfaatteinani

sulfaattinasi

sulfaatteinasi

sulfaattinansa / sulfaattinaan

sulfaatteinansa / sulfaatteinaan

Abe

-tta

sulfaatittani

sulfaateittani

sulfaatittasi

sulfaateittasi

sulfaatittansa / sulfaatittaan

sulfaateittansa / sulfaateittaan

Com

-ne

-

sulfaatteineni

-

sulfaatteinesi

-

sulfaatteinensa / sulfaatteineen

Singular

Plural

Nom

-

sulfaattini

sulfaattisi

sulfaattinsa

sulfaattini

sulfaattisi

sulfaattinsa

Par

-ta

sulfaattiani

sulfaattiasi

sulfaattiansa / sulfaattiaan

sulfaattejani

sulfaattejasi

sulfaattejansa / sulfaattejaan

Gen

-n

sulfaattini

sulfaattisi

sulfaattinsa

sulfaattieni

sulfaattiesi

sulfaattiensa

Ill

mihin

sulfaattiini

sulfaattiisi

sulfaattiinsa

sulfaatteihini

sulfaatteihisi

sulfaatteihinsa

Ine

-ssa

sulfaatissani

sulfaatissasi

sulfaatissansa / sulfaatissaan

sulfaateissani

sulfaateissasi

sulfaateissansa / sulfaateissaan

Ela

-sta

sulfaatistani

sulfaatistasi

sulfaatistansa / sulfaatistaan

sulfaateistani

sulfaateistasi

sulfaateistansa / sulfaateistaan

All

-lle

sulfaatilleni

sulfaatillesi

sulfaatillensa / sulfaatilleen

sulfaateilleni

sulfaateillesi

sulfaateillensa / sulfaateillean

Ade

-lla

sulfaatillani

sulfaatillasi

sulfaatillansa / sulfaatillaan

sulfaateillani

sulfaateillasi

sulfaateillansa / sulfaateillaan

Abl

-lta

sulfaatiltani

sulfaatiltasi

sulfaatiltansa / sulfaatiltaan

sulfaateiltani

sulfaateiltasi

sulfaateiltansa / sulfaateiltaan

Tra

-ksi

sulfaatikseni

sulfaatiksesi

sulfaatiksensa / sulfaatikseen

sulfaateikseni

sulfaateiksesi

sulfaateiksensa / sulfaateikseen

Ess

-na

sulfaattinani

sulfaattinasi

sulfaattinansa / sulfaattinaan

sulfaatteinani

sulfaatteinasi

sulfaatteinansa / sulfaatteinaan

Abe

-tta

sulfaatittani

sulfaatittasi

sulfaatittansa / sulfaatittaan

sulfaateittani

sulfaateittasi

sulfaateittansa / sulfaateittaan

Com

-ne

-

-

-

sulfaatteineni

sulfaatteinesi

sulfaatteinensa / sulfaatteineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

sulfaattimme

sulfaattimme

sulfaattinne

sulfaattinne

sulfaattinsa

sulfaattinsa

Par

-ta

sulfaattiamme

sulfaattejamme

sulfaattianne

sulfaattejanne

sulfaattiansa / sulfaattiaan

sulfaattejansa / sulfaattejaan

Gen

-n

sulfaattimme

sulfaattiemme

sulfaattinne

sulfaattienne

sulfaattinsa

sulfaattiensa

Ill

mihin

sulfaattiimme

sulfaatteihimme

sulfaattiinne

sulfaatteihinne

sulfaattiinsa

sulfaatteihinsa

Ine

-ssa

sulfaatissamme

sulfaateissamme

sulfaatissanne

sulfaateissanne

sulfaatissansa / sulfaatissaan

sulfaateissansa / sulfaateissaan

Ela

-sta

sulfaatistamme

sulfaateistamme

sulfaatistanne

sulfaateistanne

sulfaatistansa / sulfaatistaan

sulfaateistansa / sulfaateistaan

All

-lle

sulfaatillemme

sulfaateillemme

sulfaatillenne

sulfaateillenne

sulfaatillensa / sulfaatilleen

sulfaateillensa / sulfaateillean

Ade

-lla

sulfaatillamme

sulfaateillamme

sulfaatillanne

sulfaateillanne

sulfaatillansa / sulfaatillaan

sulfaateillansa / sulfaateillaan

Abl

-lta

sulfaatiltamme

sulfaateiltamme

sulfaatiltanne

sulfaateiltanne

sulfaatiltansa / sulfaatiltaan

sulfaateiltansa / sulfaateiltaan

Tra

-ksi

sulfaatiksemme

sulfaateiksemme

sulfaatiksenne

sulfaateiksenne

sulfaatiksensa / sulfaatikseen

sulfaateiksensa / sulfaateikseen

Ess

-na

sulfaattinamme

sulfaatteinamme

sulfaattinanne

sulfaatteinanne

sulfaattinansa / sulfaattinaan

sulfaatteinansa / sulfaatteinaan

Abe

-tta

sulfaatittamme

sulfaateittamme

sulfaatittanne

sulfaateittanne

sulfaatittansa / sulfaatittaan

sulfaateittansa / sulfaateittaan

Com

-ne

-

sulfaatteinemme

-

sulfaatteinenne

-

sulfaatteinensa / sulfaatteineen

Singular

Plural

Nom

-

sulfaattimme

sulfaattinne

sulfaattinsa

sulfaattimme

sulfaattinne

sulfaattinsa

Par

-ta

sulfaattiamme

sulfaattianne

sulfaattiansa / sulfaattiaan

sulfaattejamme

sulfaattejanne

sulfaattejansa / sulfaattejaan

Gen

-n

sulfaattimme

sulfaattinne

sulfaattinsa

sulfaattiemme

sulfaattienne

sulfaattiensa

Ill

mihin

sulfaattiimme

sulfaattiinne

sulfaattiinsa

sulfaatteihimme

sulfaatteihinne

sulfaatteihinsa

Ine

-ssa

sulfaatissamme

sulfaatissanne

sulfaatissansa / sulfaatissaan

sulfaateissamme

sulfaateissanne

sulfaateissansa / sulfaateissaan

Ela

-sta

sulfaatistamme

sulfaatistanne

sulfaatistansa / sulfaatistaan

sulfaateistamme

sulfaateistanne

sulfaateistansa / sulfaateistaan

All

-lle

sulfaatillemme

sulfaatillenne

sulfaatillensa / sulfaatilleen

sulfaateillemme

sulfaateillenne

sulfaateillensa / sulfaateillean

Ade

-lla

sulfaatillamme

sulfaatillanne

sulfaatillansa / sulfaatillaan

sulfaateillamme

sulfaateillanne

sulfaateillansa / sulfaateillaan

Abl

-lta

sulfaatiltamme

sulfaatiltanne

sulfaatiltansa / sulfaatiltaan

sulfaateiltamme

sulfaateiltanne

sulfaateiltansa / sulfaateiltaan

Tra

-ksi

sulfaatiksemme

sulfaatiksenne

sulfaatiksensa / sulfaatikseen

sulfaateiksemme

sulfaateiksenne

sulfaateiksensa / sulfaateikseen

Ess

-na

sulfaattinamme

sulfaattinanne

sulfaattinansa / sulfaattinaan

sulfaatteinamme

sulfaatteinanne

sulfaatteinansa / sulfaatteinaan

Abe

-tta

sulfaatittamme

sulfaatittanne

sulfaatittansa / sulfaatittaan

sulfaateittamme

sulfaateittanne

sulfaateittansa / sulfaateittaan

Com

-ne

-

-

-

sulfaatteinemme

sulfaatteinenne

sulfaatteinensa / sulfaatteineen

Get Premium! For Unlimited access Log in or Get Premium. You can now close this dialog and continue using Kieli.net in 4s. First 7 days FREE Trial!

Start Free Trial

Close

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept