voitiin |
Verb, Passive Indicative Preterite Pe4 |
|
Noun, Singular Nominative |
||
+ tii |
Noun, Plural Instructive |
|
Noun, Singular Nominative |
||
+ tii |
Noun, Singular Genitive |
|
Noun, Singular Nominative |
||
+ tiu |
Noun, Plural Instructive |
|
| to be | olla, voida, tapahtua, kestää, merkitä, maksaa |
| to fare | käydä, voida, olla |
| to do | tehdä, toimia, riittää, pärjätä, saada aikaan, voida |
| to keep | pitää, säilyttää, pysyä, noudattaa, pitää yllä, voida |
| can | voida, saada, osata |
| may | saattaa, voida, saada, olla lupa, toivon että, -koon |
Singular
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
voin |
|
ii |
voit |
|
iii |
voi |
Plural
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
voimme / voidaan |
|
ii |
voitte |
|
iii |
voivat |
Singular
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
voin |
|
ii |
voit |
|
iii |
voi |
Plural
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
voimme / |
|
ii |
voitte |
|
iii |
voivat |
Singular
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
olen voinut |
en ole voinut |
ii |
olet voinut |
et ole voinut |
iii |
on voinut |
ei ole voinut |
Plural
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
olemme voineet |
emme ole voineet |
ii |
olette voineet |
ette ole voineet |
iii |
ovat voineet |
eivät ole voineet |
Singular
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
olin voinut |
en ollut voinut |
ii |
olit voinut |
et ollut voinut |
iii |
oli voinut |
ei ollut voinut |
Plural
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
olimme voineet |
emme olleet voineet |
ii |
olitte voineet |
ette olleet voineet |
iii |
olivat voineet |
eivät olleet voineet |
Singular
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
voisin |
|
ii |
voisit |
|
iii |
voisi |
Plural
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
voisimme |
|
ii |
voisitte |
|
iii |
voisivat |
Singular
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
olisin voinut |
en olisi voinut |
ii |
olisit voinut |
et olisi voinut |
iii |
olisi voinut |
ei olisi voinut |
Plural
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
olisimme voineet |
emme olisi voineet |
ii |
olisitte voineet |
ette olisi voineet |
iii |
olisivat voineet |
eivät olisi voineet |
Singular
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
voinen |
en voine |
ii |
voinet |
et voine |
iii |
voinee |
ei voine |
Plural
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
voinemme |
emme voine |
ii |
voinette |
ette voine |
iii |
voinevat |
eivät voine |
Singular
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
lienen voinut |
en liene voinut |
ii |
lienet voinut |
et liene voinut |
iii |
lienee voinut |
ei liene voinut |
Plural
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
i |
lienemme voineet |
emme liene voineet |
ii |
lienette voineet |
ette liene voineet |
iii |
lienevät voineet |
eivät liene voineet |
Singular
i |
- |
ii |
voi |
iii |
voikoon |
Plural
i |
voikaamme |
ii |
voikaa |
iii |
voikoot |
Nom |
- |
voida |
Tra |
-ksi |
voidaksensa / voidakseen |
Ine |
-ssa |
voidessa |
Ins |
-in |
voiden |
Ine |
-ssa |
voitaessa (passive) |
Ill |
mihin |
voimaan |
Ine |
-ssa |
voimassa |
Ela |
-sta |
voimasta |
Ade |
-lla |
voimalla |
Abe |
-tta |
voimatta |
Ins |
-in |
voiman |
Ins |
-in |
- (passive) |
Nom |
- |
voiminen |
Par |
-ta |
voimista |
voimaisillaan / voimaisillansa |
Positive |
Negative |
|
|---|---|---|
Present |
voidaan |
ei voida |
Imperfect |
ei voitu |
|
Potential |
voitaneen |
ei voitane |
Conditional |
voitaisiin |
ei voitaisi |
Imperative Present |
voitakoon |
älköön voitako |
Imperative Perfect |
olkoon voitu |
älköön voitu |
Positive
Negative
Present
voidaan
ei voida
Imperfect
ei voitu
Potential
voitaneen
ei voitane
Conditional
voitaisiin
ei voitaisi
Imperative Present
voitakoon
älköön voitako
Imperative Perfect
olkoon voitu
älköön voitu
Active |
Passive |
|
|---|---|---|
1st |
voiva |
voitava |
2nd |
voinut |
voitu |
3rd |
voima |
- |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
voi |
voit |
Par |
-ta |
voita |
voita |
Gen |
-n |
voin |
voitten / voiden |
Ill |
mihin |
voihin |
voihin |
Ine |
-ssa |
voissa |
voissa |
Ela |
-sta |
voista |
voista |
All |
-lle |
voille |
voille |
Ade |
-lla |
voilla |
voilla |
Abl |
-lta |
voilta |
voilta |
Tra |
-ksi |
voiksi |
voiksi |
Ess |
-na |
voina |
voina |
Abe |
-tta |
voitta |
voitta |
Com |
-ne |
- |
voine |
Ins |
-in |
- |
voin |
Singular
Plural
Nom
-
voi
voit
Par
-ta
voita
voita
Gen
-n
voin
voitten / voiden
Ill
mihin
voihin
voihin
Ine
-ssa
voissa
voissa
Ela
-sta
voista
voista
All
-lle
voille
voille
Ade
-lla
voilla
voilla
Abl
-lta
voilta
voilta
Tra
-ksi
voiksi
voiksi
Ess
-na
voina
voina
Abe
-tta
voitta
voitta
Com
-ne
-
voine
Ins
-in
-
voin
| Oh | |
| butter | voi |
| Oh | |
| can |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
voi |
voi |
voi |
voi |
voi |
voi |
Par |
-ta |
voita |
voita |
voita |
voita |
voita |
voita |
Gen |
-n |
voi |
voitte |
voi |
voitte |
voi |
voitte |
Ill |
mihin |
voihi |
voihi |
voihi |
voihi |
voihi |
voihi |
Ine |
-ssa |
voissa |
voissa |
voissa |
voissa |
voissa |
voissa |
Ela |
-sta |
voista |
voista |
voista |
voista |
voista |
voista |
All |
-lle |
voille |
voille |
voille |
voille |
voille |
voille |
Ade |
-lla |
voilla |
voilla |
voilla |
voilla |
voilla |
voilla |
Abl |
-lta |
voilta |
voilta |
voilta |
voilta |
voilta |
voilta |
Tra |
-ksi |
voikse |
voikse |
voikse |
voikse |
voikse |
voikse |
Ess |
-na |
voina |
voina |
voina |
voina |
voina |
voina |
Abe |
-tta |
voitta |
voitta |
voitta |
voitta |
voitta |
voitta |
Com |
-ne |
- |
voine |
- |
voine |
- |
voine |
Singular
Plural
Nom
-
voi
voi
voi
voi
voi
voi
Par
-ta
voita
voita
voita
voita
voita
voita
Gen
-n
voi
voi
voi
voitte
voitte
voitte
Ill
mihin
voihi
voihi
voihi
voihi
voihi
voihi
Ine
-ssa
voissa
voissa
voissa
voissa
voissa
voissa
Ela
-sta
voista
voista
voista
voista
voista
voista
All
-lle
voille
voille
voille
voille
voille
voille
Ade
-lla
voilla
voilla
voilla
voilla
voilla
voilla
Abl
-lta
voilta
voilta
voilta
voilta
voilta
voilta
Tra
-ksi
voikse
voikse
voikse
voikse
voikse
voikse
Ess
-na
voina
voina
voina
voina
voina
voina
Abe
-tta
voitta
voitta
voitta
voitta
voitta
voitta
Com
-ne
-
-
-
voine
voine
voine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
voi |
voi |
voi |
voi |
voi |
voi |
Par |
-ta |
voita |
voita |
voita |
voita |
voita |
voita |
Gen |
-n |
voi |
voitte |
voi |
voitte |
voi |
voitte |
Ill |
mihin |
voihi |
voihi |
voihi |
voihi |
voihi |
voihi |
Ine |
-ssa |
voissa |
voissa |
voissa |
voissa |
voissa |
voissa |
Ela |
-sta |
voista |
voista |
voista |
voista |
voista |
voista |
All |
-lle |
voille |
voille |
voille |
voille |
voille |
voille |
Ade |
-lla |
voilla |
voilla |
voilla |
voilla |
voilla |
voilla |
Abl |
-lta |
voilta |
voilta |
voilta |
voilta |
voilta |
voilta |
Tra |
-ksi |
voikse |
voikse |
voikse |
voikse |
voikse |
voikse |
Ess |
-na |
voina |
voina |
voina |
voina |
voina |
voina |
Abe |
-tta |
voitta |
voitta |
voitta |
voitta |
voitta |
voitta |
Com |
-ne |
- |
voine |
- |
voine |
- |
voine |
Singular
Plural
Nom
-
voi
voi
voi
voi
voi
voi
Par
-ta
voita
voita
voita
voita
voita
voita
Gen
-n
voi
voi
voi
voitte
voitte
voitte
Ill
mihin
voihi
voihi
voihi
voihi
voihi
voihi
Ine
-ssa
voissa
voissa
voissa
voissa
voissa
voissa
Ela
-sta
voista
voista
voista
voista
voista
voista
All
-lle
voille
voille
voille
voille
voille
voille
Ade
-lla
voilla
voilla
voilla
voilla
voilla
voilla
Abl
-lta
voilta
voilta
voilta
voilta
voilta
voilta
Tra
-ksi
voikse
voikse
voikse
voikse
voikse
voikse
Ess
-na
voina
voina
voina
voina
voina
voina
Abe
-tta
voitta
voitta
voitta
voitta
voitta
voitta
Com
-ne
-
-
-
voine
voine
voine
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
tii |
tiit |
Par |
-ta |
tiitä |
tiitä |
Gen |
-n |
tiin |
tiitten / tiiden |
Ill |
mihin |
tiihin |
tiihin |
Ine |
-ssa |
tiissä |
tiissä |
Ela |
-sta |
tiistä |
tiistä |
All |
-lle |
tiille |
tiille |
Ade |
-lla |
tiillä |
tiillä |
Abl |
-lta |
tiiltä |
tiiltä |
Tra |
-ksi |
tiiksi |
tiiksi |
Ess |
-na |
tiinä |
tiinä |
Abe |
-tta |
tiittä |
tiittä |
Com |
-ne |
- |
tiine |
Ins |
-in |
- |
tiin |
Singular
Plural
Nom
-
tii
tiit
Par
-ta
tiitä
tiitä
Gen
-n
tiin
tiitten / tiiden
Ill
mihin
tiihin
tiihin
Ine
-ssa
tiissä
tiissä
Ela
-sta
tiistä
tiistä
All
-lle
tiille
tiille
Ade
-lla
tiillä
tiillä
Abl
-lta
tiiltä
tiiltä
Tra
-ksi
tiiksi
tiiksi
Ess
-na
tiinä
tiinä
Abe
-tta
tiittä
tiittä
Com
-ne
-
tiine
Ins
-in
-
tiin
| tee | tii, tiiauspaikka |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
tii |
tii |
tii |
tii |
tii |
tii |
Par |
-ta |
tiitä |
tiitä |
tiitä |
tiitä |
tiitä |
tiitä |
Gen |
-n |
tii |
tiitte |
tii |
tiitte |
tii |
tiitte |
Ill |
mihin |
tiihi |
tiihi |
tiihi |
tiihi |
tiihi |
tiihi |
Ine |
-ssa |
tiissä |
tiissä |
tiissä |
tiissä |
tiissä |
tiissä |
Ela |
-sta |
tiistä |
tiistä |
tiistä |
tiistä |
tiistä |
tiistä |
All |
-lle |
tiille |
tiille |
tiille |
tiille |
tiille |
tiille |
Ade |
-lla |
tiillä |
tiillä |
tiillä |
tiillä |
tiillä |
tiillä |
Abl |
-lta |
tiiltä |
tiiltä |
tiiltä |
tiiltä |
tiiltä |
tiiltä |
Tra |
-ksi |
tiikse |
tiikse |
tiikse |
tiikse |
tiikse |
tiikse |
Ess |
-na |
tiinä |
tiinä |
tiinä |
tiinä |
tiinä |
tiinä |
Abe |
-tta |
tiittä |
tiittä |
tiittä |
tiittä |
tiittä |
tiittä |
Com |
-ne |
- |
tiine |
- |
tiine |
- |
tiine |
Singular
Plural
Nom
-
tii
tii
tii
tii
tii
tii
Par
-ta
tiitä
tiitä
tiitä
tiitä
tiitä
tiitä
Gen
-n
tii
tii
tii
tiitte
tiitte
tiitte
Ill
mihin
tiihi
tiihi
tiihi
tiihi
tiihi
tiihi
Ine
-ssa
tiissä
tiissä
tiissä
tiissä
tiissä
tiissä
Ela
-sta
tiistä
tiistä
tiistä
tiistä
tiistä
tiistä
All
-lle
tiille
tiille
tiille
tiille
tiille
tiille
Ade
-lla
tiillä
tiillä
tiillä
tiillä
tiillä
tiillä
Abl
-lta
tiiltä
tiiltä
tiiltä
tiiltä
tiiltä
tiiltä
Tra
-ksi
tiikse
tiikse
tiikse
tiikse
tiikse
tiikse
Ess
-na
tiinä
tiinä
tiinä
tiinä
tiinä
tiinä
Abe
-tta
tiittä
tiittä
tiittä
tiittä
tiittä
tiittä
Com
-ne
-
-
-
tiine
tiine
tiine
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
tii |
tii |
tii |
tii |
tii |
tii |
Par |
-ta |
tiitä |
tiitä |
tiitä |
tiitä |
tiitä |
tiitä |
Gen |
-n |
tii |
tiitte |
tii |
tiitte |
tii |
tiitte |
Ill |
mihin |
tiihi |
tiihi |
tiihi |
tiihi |
tiihi |
tiihi |
Ine |
-ssa |
tiissä |
tiissä |
tiissä |
tiissä |
tiissä |
tiissä |
Ela |
-sta |
tiistä |
tiistä |
tiistä |
tiistä |
tiistä |
tiistä |
All |
-lle |
tiille |
tiille |
tiille |
tiille |
tiille |
tiille |
Ade |
-lla |
tiillä |
tiillä |
tiillä |
tiillä |
tiillä |
tiillä |
Abl |
-lta |
tiiltä |
tiiltä |
tiiltä |
tiiltä |
tiiltä |
tiiltä |
Tra |
-ksi |
tiikse |
tiikse |
tiikse |
tiikse |
tiikse |
tiikse |
Ess |
-na |
tiinä |
tiinä |
tiinä |
tiinä |
tiinä |
tiinä |
Abe |
-tta |
tiittä |
tiittä |
tiittä |
tiittä |
tiittä |
tiittä |
Com |
-ne |
- |
tiine |
- |
tiine |
- |
tiine |
Singular
Plural
Nom
-
tii
tii
tii
tii
tii
tii
Par
-ta
tiitä
tiitä
tiitä
tiitä
tiitä
tiitä
Gen
-n
tii
tii
tii
tiitte
tiitte
tiitte
Ill
mihin
tiihi
tiihi
tiihi
tiihi
tiihi
tiihi
Ine
-ssa
tiissä
tiissä
tiissä
tiissä
tiissä
tiissä
Ela
-sta
tiistä
tiistä
tiistä
tiistä
tiistä
tiistä
All
-lle
tiille
tiille
tiille
tiille
tiille
tiille
Ade
-lla
tiillä
tiillä
tiillä
tiillä
tiillä
tiillä
Abl
-lta
tiiltä
tiiltä
tiiltä
tiiltä
tiiltä
tiiltä
Tra
-ksi
tiikse
tiikse
tiikse
tiikse
tiikse
tiikse
Ess
-na
tiinä
tiinä
tiinä
tiinä
tiinä
tiinä
Abe
-tta
tiittä
tiittä
tiittä
tiittä
tiittä
tiittä
Com
-ne
-
-
-
tiine
tiine
tiine
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|
Nom |
- |
tiu |
tiut |
Par |
-ta |
tiuta |
tiuita / tiita |
Gen |
-n |
tiun |
tiuitten / tiuiden / tiitten / tiiden |
Ill |
mihin |
tiuhun |
tiuihin / tiihin |
Ine |
-ssa |
tiussa |
tiuissa / tiissa |
Ela |
-sta |
tiusta |
tiuista / tiista |
All |
-lle |
tiulle |
tiuille / tiille |
Ade |
-lla |
tiulla |
tiuilla / tiilla |
Abl |
-lta |
tiulta |
tiuilta / tiilta |
Tra |
-ksi |
tiuksi |
tiuiksi / tiiksi |
Ess |
-na |
tiuna |
tiuina / tiina |
Abe |
-tta |
tiutta |
tiuitta / tiitta |
Com |
-ne |
- |
tiuine / tiine |
Ins |
-in |
- |
tiuin / tiin |
Singular
Plural
Nom
-
tiu
tiut
Par
-ta
tiuta
tiuita / tiita
Gen
-n
tiun
tiuitten / tiuiden / tiitten / tiiden
Ill
mihin
tiuhun
tiuihin / tiihin
Ine
-ssa
tiussa
tiuissa / tiissa
Ela
-sta
tiusta
tiuista / tiista
All
-lle
tiulle
tiuille / tiille
Ade
-lla
tiulla
tiuilla / tiilla
Abl
-lta
tiulta
tiuilta / tiilta
Tra
-ksi
tiuksi
tiuiksi / tiiksi
Ess
-na
tiuna
tiuina / tiina
Abe
-tta
tiutta
tiuitta / tiitta
Com
-ne
-
tiuine / tiine
Ins
-in
-
tiuin / tiin
| score | pisteet, tilanne, tulokset, partituuri, piste, tiu |
| tiu |
-ni
-si
-nsa (singular)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
tiu |
tiu |
tiu |
tiu |
tiu |
tiu |
Par |
-ta |
tiuta |
tiuita |
tiuta |
tiuita |
tiuta |
tiuita |
Gen |
-n |
tiu |
tiuitte |
tiu |
tiuitte |
tiu |
tiuitte |
Ill |
mihin |
tiuhu |
tiuihi |
tiuhu |
tiuihi |
tiuhu |
tiuihi |
Ine |
-ssa |
tiussa |
tiuissa |
tiussa |
tiuissa |
tiussa |
tiuissa |
Ela |
-sta |
tiusta |
tiuista |
tiusta |
tiuista |
tiusta |
tiuista |
All |
-lle |
tiulle |
tiuille |
tiulle |
tiuille |
tiulle |
tiuille |
Ade |
-lla |
tiulla |
tiuilla |
tiulla |
tiuilla |
tiulla |
tiuilla |
Abl |
-lta |
tiulta |
tiuilta |
tiulta |
tiuilta |
tiulta |
tiuilta |
Tra |
-ksi |
tiukse |
tiuikse |
tiukse |
tiuikse |
tiukse |
tiuiks |
Ess |
-na |
tiuna |
tiuina |
tiuna |
tiuina |
tiuna |
tiuina |
Abe |
-tta |
tiutta |
tiuitta |
tiutta |
tiuitta |
tiutta |
tiuitta |
Com |
-ne |
- |
tiuine |
- |
tiuine |
- |
tiuin |
Singular
Plural
Nom
-
tiu
tiu
tiu
tiu
tiu
tiu
Par
-ta
tiuta
tiuta
tiuta
tiuita
tiuita
tiuita
Gen
-n
tiu
tiu
tiu
tiuitte
tiuitte
tiuitte
Ill
mihin
tiuhu
tiuhu
tiuhu
tiuihi
tiuihi
tiuihi
Ine
-ssa
tiussa
tiussa
tiussa
tiuissa
tiuissa
tiuissa
Ela
-sta
tiusta
tiusta
tiusta
tiuista
tiuista
tiuista
All
-lle
tiulle
tiulle
tiulle
tiuille
tiuille
tiuille
Ade
-lla
tiulla
tiulla
tiulla
tiuilla
tiuilla
tiuilla
Abl
-lta
tiulta
tiulta
tiulta
tiuilta
tiuilta
tiuilta
Tra
-ksi
tiukse
tiukse
tiukse
tiuikse
tiuikse
tiuiks
Ess
-na
tiuna
tiuna
tiuna
tiuina
tiuina
tiuina
Abe
-tta
tiutta
tiutta
tiutta
tiuitta
tiuitta
tiuitta
Com
-ne
-
-
-
tiuine
tiuine
tiuin
-mme
-nne
-nsa (plural)
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
Singular |
Plural |
||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nom |
- |
tiu |
tiu |
tiu |
tiu |
tiu |
tiu |
Par |
-ta |
tiuta |
tiuita |
tiuta |
tiuita |
tiuta |
tiuita |
Gen |
-n |
tiu |
tiuitte |
tiu |
tiuitte |
tiu |
tiuitte |
Ill |
mihin |
tiuhu |
tiuihi |
tiuhu |
tiuihi |
tiuhu |
tiuihi |
Ine |
-ssa |
tiussa |
tiuissa |
tiussa |
tiuissa |
tiussa |
tiuissa |
Ela |
-sta |
tiusta |
tiuista |
tiusta |
tiuista |
tiusta |
tiuista |
All |
-lle |
tiulle |
tiuille |
tiulle |
tiuille |
tiulle |
tiuille |
Ade |
-lla |
tiulla |
tiuilla |
tiulla |
tiuilla |
tiulla |
tiuilla |
Abl |
-lta |
tiulta |
tiuilta |
tiulta |
tiuilta |
tiulta |
tiuilta |
Tra |
-ksi |
tiukse |
tiuikse |
tiukse |
tiuikse |
tiukse |
tiuiks |
Ess |
-na |
tiuna |
tiuina |
tiuna |
tiuina |
tiuna |
tiuina |
Abe |
-tta |
tiutta |
tiuitta |
tiutta |
tiuitta |
tiutta |
tiuitta |
Com |
-ne |
- |
tiuine |
- |
tiuine |
- |
tiuin |
Singular
Plural
Nom
-
tiu
tiu
tiu
tiu
tiu
tiu
Par
-ta
tiuta
tiuta
tiuta
tiuita
tiuita
tiuita
Gen
-n
tiu
tiu
tiu
tiuitte
tiuitte
tiuitte
Ill
mihin
tiuhu
tiuhu
tiuhu
tiuihi
tiuihi
tiuihi
Ine
-ssa
tiussa
tiussa
tiussa
tiuissa
tiuissa
tiuissa
Ela
-sta
tiusta
tiusta
tiusta
tiuista
tiuista
tiuista
All
-lle
tiulle
tiulle
tiulle
tiuille
tiuille
tiuille
Ade
-lla
tiulla
tiulla
tiulla
tiuilla
tiuilla
tiuilla
Abl
-lta
tiulta
tiulta
tiulta
tiuilta
tiuilta
tiuilta
Tra
-ksi
tiukse
tiukse
tiukse
tiuikse
tiuikse
tiuiks
Ess
-na
tiuna
tiuna
tiuna
tiuina
tiuina
tiuina
Abe
-tta
tiutta
tiutta
tiutta
tiuitta
tiuitta
tiuitta
Com
-ne
-
-
-
tiuine
tiuine
tiuin
Contact
Copyright 2019-2024, kieli.net