logo Eng Translation language: Arabic English French German Persian Russian Somali Spanish Log In
logo Log In

Choose translation language

english Right arrow

Language

Contact

envelope contact@kieli.net
  • Social Instagram
  • Social Facebook
Float menu

Language

Close menu
Press / to search

, noun

Word analysis
yötaikojen

yötaikojen

Noun, Singular Nominative

+ taika

Noun, Plural Genitive

Report an issue

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

yöt

Par

-ta

yötä

öitä

Gen

-n

yön

öitten / öiden

Ill

mihin

yöhön

öihin

Ine

-ssa

yössä

öissä

Ela

-sta

yöstä

öistä

All

-lle

yölle

öille

Ade

-lla

yöllä

öillä

Abl

-lta

yöltä

öiltä

Tra

-ksi

yöksi

öiksi

Ess

-na

yönä

öinä

Abe

-tta

yöttä

öittä

Com

-ne

-

öine

Ins

-in

-

öin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

yöt

Par

-ta

yötä

öitä

Gen

-n

yön

öitten / öiden

Ill

mihin

yöhön

öihin

Ine

-ssa

yössä

öissä

Ela

-sta

yöstä

öistä

All

-lle

yölle

öille

Ade

-lla

yöllä

öillä

Abl

-lta

yöltä

öiltä

Tra

-ksi

yöksi

öiksi

Ess

-na

yönä

öinä

Abe

-tta

yöttä

öittä

Com

-ne

-

öine

Ins

-in

-

öin

night , ilta
nighttime yöaika,
Show more arrow right
Europarl; OpenSubtitles2018.v3; Europarl-OPUS; opensubtitles2 Hyvää yötä. Goodnight. oli pimeä ja sateinen. The night was dark and rainy. Nyt on . It's the middle of the night. oli kylmä ja tähtikirkas. The night was cold and starry. Yönne oli rauhallinen. Your night was peaceful. Miten yösi meni? How was your night? Oliko rankka ? Another rough one? Se oli kamala . It was a terrible night. Miten nukut yösi? How do you sleep at night? oli nuori ja täynnä lupauksia. The night was young and full of promises. Show more arrow right

Wiktionary

night Fin:Yöllä on pimeää.Eng:It is dark at night. (modifier) night, nocturnal Show more arrow right The concepts ilta (“evening”) and (“night”) are defined slightly differently in Finnish and English. is generally regarded as the period of day normally devoted for sleeping, i.e. roughly the time between 10/11 p.m. and 6/7 a.m. The time between 5/6 p.m. and 10/11 p.m. is referred to as ilta (“evening”), but in English it is often called "night" as e.g. in "I have a meeting tonight". The term tiistaiyö (literally, Tuesday night) would actually refer to the hours from approximately 23:00 Monday to 06:00 Tuesday, which in standard English would be referred to as Monday night (even though Tuesday technically begins during this period). Show more arrow right yöllinenyöpyäyötön yööinenöisin Show more arrow right aamuyöalkuyöhallayöhääyöiltayöjouluyöjuhannusyökeskiyökesäyölemmenyöloppuyömyrsky-pakkasyöpuoliyöpääsiäisyösuviyösydänyötalviyöuudenvuodenyövappuyöyöaikayöastiayöasuyöbaariyöeläinyöelämäyöilmayöjunayöjuoksuyökahvilayökasteyökasteluyökausiyökerhoyökortteeriyökylmäyökyöpeliyölamppuyölentoyölepoyöliikenneyölintuyölämmitysyölämpötilayömajayömyssyyömyöhäyönkuningataryönmustayönseutuyönäköyönäytäntöyöpaikkayöpaitayöpakkanenyöpalayöpelkoyöperhonenyöpilviyöpimeäyöpukuyöpuoliyöpuuyöpäivystysyöpöytäyöradioyörahayörauhayöravintolayösijayösilmäyösokeusyösuunnistusyösydänyösyöttöyösähköyösäilöyötaivasyötaksayötuuliyötyöyötyöläinenyötähtäinyöuniyövaateyövahtiyövaippayövalaistusyövalvontayövierasyövilkkayövoideyövuoro Show more arrow right From Proto-Finnic öö, from Proto-Uralic üje. Cognates include Karelian , Ludian üö, Estonian öö, Ingrian öö, Livonian īe, Northern Sami idja, Inari Sami ijjâ, Udmurt уй (uj), Komi-Permyak ой (oj), Komi-Zyrian вой (voj), Southern Mansi йӣ (jī), Hungarian éj. Show more arrow right

Wikipedia

Night Night or nighttime (also spelled night-time or night time) is the period of ambient darkness from sunset to sunrise during each 24-hour day, when the Sun is below the horizon. The exact time when night begins and ends (equally true with evening) depends on the location and varies throughout the year. When night is considered as a period that follows evening, it is usually considered to start around 8 pm and to last to about 4 am. Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

ni

ni

si

si

nsä

nsä

Par

-ta

yötäni

öitäni

yötäsi

öitäsi

yötänsä / yötään

öitänsä / öitään

Gen

-n

ni

öitteni / öideni

si

öittesi / öidesi

nsä

öittensä / öidensä

Ill

mihin

yöhöni

öihini

yöhösi

öihisi

yöhönsä

öihinsä

Ine

-ssa

yössäni

öissäni

yössäsi

öissäsi

yössänsä / yössään

öissänsä / öissään

Ela

-sta

yöstäni

öistäni

yöstäsi

öistäsi

yöstänsä / yöstään

öistänsä / öistään

All

-lle

yölleni

öilleni

yöllesi

öillesi

yöllensä / yölleen

öillensä / öilleän

Ade

-lla

yölläni

öilläni

yölläsi

öilläsi

yöllänsä / yöllään

öillänsä / öillään

Abl

-lta

yöltäni

öiltäni

yöltäsi

öiltäsi

yöltänsä / yöltään

öiltänsä / öiltään

Tra

-ksi

yökseni

öikseni

yöksesi

öiksesi

yöksensä / yökseen

öiksensä / öikseen

Ess

-na

yönäni

öinäni

yönäsi

öinäsi

yönänsä / yönään

öinänsä / öinään

Abe

-tta

yöttäni

öittäni

yöttäsi

öittäsi

yöttänsä / yöttään

öittänsä / öittään

Com

-ne

-

öineni

-

öinesi

-

öinensä / öineen

Singular

Plural

Nom

-

ni

si

nsä

ni

si

nsä

Par

-ta

yötäni

yötäsi

yötänsä / yötään

öitäni

öitäsi

öitänsä / öitään

Gen

-n

ni

si

nsä

öitteni / öideni

öittesi / öidesi

öittensä / öidensä

Ill

mihin

yöhöni

yöhösi

yöhönsä

öihini

öihisi

öihinsä

Ine

-ssa

yössäni

yössäsi

yössänsä / yössään

öissäni

öissäsi

öissänsä / öissään

Ela

-sta

yöstäni

yöstäsi

yöstänsä / yöstään

öistäni

öistäsi

öistänsä / öistään

All

-lle

yölleni

yöllesi

yöllensä / yölleen

öilleni

öillesi

öillensä / öilleän

Ade

-lla

yölläni

yölläsi

yöllänsä / yöllään

öilläni

öilläsi

öillänsä / öillään

Abl

-lta

yöltäni

yöltäsi

yöltänsä / yöltään

öiltäni

öiltäsi

öiltänsä / öiltään

Tra

-ksi

yökseni

yöksesi

yöksensä / yökseen

öikseni

öiksesi

öiksensä / öikseen

Ess

-na

yönäni

yönäsi

yönänsä / yönään

öinäni

öinäsi

öinänsä / öinään

Abe

-tta

yöttäni

yöttäsi

yöttänsä / yöttään

öittäni

öittäsi

öittänsä / öittään

Com

-ne

-

-

-

öineni

öinesi

öinensä / öineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

mme

mme

nne

nne

nsä

nsä

Par

-ta

yötämme

öitämme

yötänne

öitänne

yötänsä / yötään

öitänsä / öitään

Gen

-n

mme

öittemme / öidemme

nne

öittenne / öidenne

nsä

öittensä / öidensä

Ill

mihin

yöhömme

öihimme

yöhönne

öihinne

yöhönsä

öihinsä

Ine

-ssa

yössämme

öissämme

yössänne

öissänne

yössänsä / yössään

öissänsä / öissään

Ela

-sta

yöstämme

öistämme

yöstänne

öistänne

yöstänsä / yöstään

öistänsä / öistään

All

-lle

yöllemme

öillemme

yöllenne

öillenne

yöllensä / yölleen

öillensä / öilleän

Ade

-lla

yöllämme

öillämme

yöllänne

öillänne

yöllänsä / yöllään

öillänsä / öillään

Abl

-lta

yöltämme

öiltämme

yöltänne

öiltänne

yöltänsä / yöltään

öiltänsä / öiltään

Tra

-ksi

yöksemme

öiksemme

yöksenne

öiksenne

yöksensä / yökseen

öiksensä / öikseen

Ess

-na

yönämme

öinämme

yönänne

öinänne

yönänsä / yönään

öinänsä / öinään

Abe

-tta

yöttämme

öittämme

yöttänne

öittänne

yöttänsä / yöttään

öittänsä / öittään

Com

-ne

-

öinemme

-

öinenne

-

öinensä / öineen

Singular

Plural

Nom

-

mme

nne

nsä

mme

nne

nsä

Par

-ta

yötämme

yötänne

yötänsä / yötään

öitämme

öitänne

öitänsä / öitään

Gen

-n

mme

nne

nsä

öittemme / öidemme

öittenne / öidenne

öittensä / öidensä

Ill

mihin

yöhömme

yöhönne

yöhönsä

öihimme

öihinne

öihinsä

Ine

-ssa

yössämme

yössänne

yössänsä / yössään

öissämme

öissänne

öissänsä / öissään

Ela

-sta

yöstämme

yöstänne

yöstänsä / yöstään

öistämme

öistänne

öistänsä / öistään

All

-lle

yöllemme

yöllenne

yöllensä / yölleen

öillemme

öillenne

öillensä / öilleän

Ade

-lla

yöllämme

yöllänne

yöllänsä / yöllään

öillämme

öillänne

öillänsä / öillään

Abl

-lta

yöltämme

yöltänne

yöltänsä / yöltään

öiltämme

öiltänne

öiltänsä / öiltään

Tra

-ksi

yöksemme

yöksenne

yöksensä / yökseen

öiksemme

öiksenne

öiksensä / öikseen

Ess

-na

yönämme

yönänne

yönänsä / yönään

öinämme

öinänne

öinänsä / öinään

Abe

-tta

yöttämme

yöttänne

yöttänsä / yöttään

öittämme

öittänne

öittänsä / öittään

Com

-ne

-

-

-

öinemme

öinenne

öinensä / öineen

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

taika

taiat / tai’at

Par

-ta

taikaa

taikoja

Gen

-n

taian / tai’an

taikojen

Ill

mihin

taikaan

taikoihin

Ine

-ssa

taiassa / tai’assa

taioissa / tai’oissa

Ela

-sta

taiasta / tai’asta

taioista / tai’oista

All

-lle

taialle / tai’alle

taioille / tai’oille

Ade

-lla

taialla / tai’alla

taioilla / tai’oilla

Abl

-lta

taialta / tai’alta

taioilta / tai’oilta

Tra

-ksi

taiaksi / tai’aksi

taioiksi / tai’oiksi

Ess

-na

taikana

taikoina

Abe

-tta

taiatta / tai’atta

taioitta / tai’oitta

Com

-ne

-

taikoine

Ins

-in

-

taioin / tai’oin

Declensions

Singular

Plural

Nom

-

taika

taiat / tai’at

Par

-ta

taikaa

taikoja

Gen

-n

taian / tai’an

taikojen

Ill

mihin

taikaan

taikoihin

Ine

-ssa

taiassa / tai’assa

taioissa / tai’oissa

Ela

-sta

taiasta / tai’asta

taioista / tai’oista

All

-lle

taialle / tai’alle

taioille / tai’oille

Ade

-lla

taialla / tai’alla

taioilla / tai’oilla

Abl

-lta

taialta / tai’alta

taioilta / tai’oilta

Tra

-ksi

taiaksi / tai’aksi

taioiksi / tai’oiksi

Ess

-na

taikana

taikoina

Abe

-tta

taiatta / tai’atta

taioitta / tai’oitta

Com

-ne

-

taikoine

Ins

-in

-

taioin / tai’oin

Magic
spell loitsu, taika, rupeama, taikasanat, lumous, vuoro
rune loitsu, riimukirjain, taika
Magic
magical
Show more arrow right
OpenSubtitles2018.v3; opensubtitles2 Taika toimii. Nothing wrong with my magic. Hänellä oli taikans-avain. He had a magic key. Pidätkö taioista? You into magic? Se oli taikaa. It was magic. Se auttaa taioissa. It'll help your magic. Ei enää taikoja. No more spells. Pidätkö taiasta? You like magic? Olen nähnyt hänen taikansa. Look, I've seen his magic. Amy, pidätkö taioista? Amy, do you like... magic? Hän tekee taikoja. He makes magic. Show more arrow right

Wiktionary

magic spell, enchantment Show more arrow right (magic) magia, taikuus Show more arrow right taikoa taikuri Show more arrow right From Proto-Finnic taika, borrowed from Proto-Germanic taikną. Show more arrow right

Wikipedia

taikuus
kuviteltu yliluonnollisten voimien käyttö taikatemppujen
tekeminen viihdytystarkoituksessa Taika
naisen etunimi Taika
suomalainen askartelulehti Taika uudistukset
Japanissa vuoden 645 vallankaappauksen jälkeen toteutetut hallinnolliset uudistukset.
Show more arrow right

-ni

-si

-nsa (singular)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

taikani

taikani

taikasi

taikasi

taikansa

taikansa

Par

-ta

taikaani

taikojani

taikaasi

taikojasi

taikaansa

taikojansa / taikojaan

Gen

-n

taikani

taikojeni

taikasi

taikojesi

taikansa

taikojensa

Ill

mihin

taikaani

taikoihini

taikaasi

taikoihisi

taikaansa

taikoihinsa

Ine

-ssa

taiassani / tai’assani

taioissani / tai’oissani

taiassasi / tai’assasi

taioissasi / tai’oissasi

taiassansa / taiassaan / tai’assansa / tai’assaan

taioissansa / taioissaan / tai’oissansa / tai’oissaan

Ela

-sta

taiastani / tai’astani

taioistani / tai’oistani

taiastasi / tai’astasi

taioistasi / tai’oistasi

taiastansa / taiastaan / tai’astansa / tai’astaan

taioistansa / taioistaan / tai’oistansa / tai’oistaan

All

-lle

taialleni / tai’alleni

taioilleni / tai’oilleni

taiallesi / tai’allesi

taioillesi / tai’oillesi

taialleen / taiallensa / tai’alleen / tai’allensa

taioillensa / taioillean / tai’oillensa / tai’oillean

Ade

-lla

taiallani / tai’allani

taioillani / tai’oillani

taiallasi / tai’allasi

taioillasi / tai’oillasi

taiallansa / taiallaan / tai’allansa / tai’allaan

taioillansa / taioillaan / tai’oillansa / tai’oillaan

Abl

-lta

taialtani / tai’altani

taioiltani / tai’oiltani

taialtasi / tai’altasi

taioiltasi / tai’oiltasi

taialtansa / taialtaan / tai’altansa / tai’altaan

taioiltansa / taioiltaan / tai’oiltansa / tai’oiltaan

Tra

-ksi

taiakseni / tai’akseni

taioikseni / tai’oikseni

taiaksesi / tai’aksesi

taioiksesi / tai’oiksesi

taiakseen / taiaksensa / tai’akseen / tai’aksensa

taioikseen / taioiksensa / tai’oikseen / tai’oiksensa

Ess

-na

taikanani

taikoinani

taikanasi

taikoinasi

taikanansa / taikanaan

taikoinansa / taikoinaan

Abe

-tta

taiattani / tai’attani

taioittani / tai’oittani

taiattasi / tai’attasi

taioittasi / tai’oittasi

taiattansa / taiattaan / tai’attansa / tai’attaan

taioittansa / taioittaan / tai’oittansa / tai’oittaan

Com

-ne

-

taikoineni

-

taikoinesi

-

taikoinensa / taikoineen

Singular

Plural

Nom

-

taikani

taikasi

taikansa

taikani

taikasi

taikansa

Par

-ta

taikaani

taikaasi

taikaansa

taikojani

taikojasi

taikojansa / taikojaan

Gen

-n

taikani

taikasi

taikansa

taikojeni

taikojesi

taikojensa

Ill

mihin

taikaani

taikaasi

taikaansa

taikoihini

taikoihisi

taikoihinsa

Ine

-ssa

taiassani / tai’assani

taiassasi / tai’assasi

taiassansa / taiassaan / tai’assansa / tai’assaan

taioissani / tai’oissani

taioissasi / tai’oissasi

taioissansa / taioissaan / tai’oissansa / tai’oissaan

Ela

-sta

taiastani / tai’astani

taiastasi / tai’astasi

taiastansa / taiastaan / tai’astansa / tai’astaan

taioistani / tai’oistani

taioistasi / tai’oistasi

taioistansa / taioistaan / tai’oistansa / tai’oistaan

All

-lle

taialleni / tai’alleni

taiallesi / tai’allesi

taialleen / taiallensa / tai’alleen / tai’allensa

taioilleni / tai’oilleni

taioillesi / tai’oillesi

taioillensa / taioillean / tai’oillensa / tai’oillean

Ade

-lla

taiallani / tai’allani

taiallasi / tai’allasi

taiallansa / taiallaan / tai’allansa / tai’allaan

taioillani / tai’oillani

taioillasi / tai’oillasi

taioillansa / taioillaan / tai’oillansa / tai’oillaan

Abl

-lta

taialtani / tai’altani

taialtasi / tai’altasi

taialtansa / taialtaan / tai’altansa / tai’altaan

taioiltani / tai’oiltani

taioiltasi / tai’oiltasi

taioiltansa / taioiltaan / tai’oiltansa / tai’oiltaan

Tra

-ksi

taiakseni / tai’akseni

taiaksesi / tai’aksesi

taiakseen / taiaksensa / tai’akseen / tai’aksensa

taioikseni / tai’oikseni

taioiksesi / tai’oiksesi

taioikseen / taioiksensa / tai’oikseen / tai’oiksensa

Ess

-na

taikanani

taikanasi

taikanansa / taikanaan

taikoinani

taikoinasi

taikoinansa / taikoinaan

Abe

-tta

taiattani / tai’attani

taiattasi / tai’attasi

taiattansa / taiattaan / tai’attansa / tai’attaan

taioittani / tai’oittani

taioittasi / tai’oittasi

taioittansa / taioittaan / tai’oittansa / tai’oittaan

Com

-ne

-

-

-

taikoineni

taikoinesi

taikoinensa / taikoineen

-mme

-nne

-nsa (plural)

Singular

Plural

Singular

Plural

Singular

Plural

Nom

-

taikamme

taikamme

taikanne

taikanne

taikansa

taikansa

Par

-ta

taikaamme

taikojamme

taikaanne

taikojanne

taikaansa

taikojansa / taikojaan

Gen

-n

taikamme

taikojemme

taikanne

taikojenne

taikansa

taikojensa

Ill

mihin

taikaamme

taikoihimme

taikaanne

taikoihinne

taikaansa

taikoihinsa

Ine

-ssa

taiassamme / tai’assamme

taioissamme / tai’oissamme

taiassanne / tai’assanne

taioissanne / tai’oissanne

taiassansa / taiassaan / tai’assansa / tai’assaan

taioissansa / taioissaan / tai’oissansa / tai’oissaan

Ela

-sta

taiastamme / tai’astamme

taioistamme / tai’oistamme

taiastanne / tai’astanne

taioistanne / tai’oistanne

taiastansa / taiastaan / tai’astansa / tai’astaan

taioistansa / taioistaan / tai’oistansa / tai’oistaan

All

-lle

taiallemme / tai’allemme

taioillemme / tai’oillemme

taiallenne / tai’allenne

taioillenne / tai’oillenne

taialleen / taiallensa / tai’alleen / tai’allensa

taioillensa / taioillean / tai’oillensa / tai’oillean

Ade

-lla

taiallamme / tai’allamme

taioillamme / tai’oillamme

taiallanne / tai’allanne

taioillanne / tai’oillanne

taiallansa / taiallaan / tai’allansa / tai’allaan

taioillansa / taioillaan / tai’oillansa / tai’oillaan

Abl

-lta

taialtamme / tai’altamme

taioiltamme / tai’oiltamme

taialtanne / tai’altanne

taioiltanne / tai’oiltanne

taialtansa / taialtaan / tai’altansa / tai’altaan

taioiltansa / taioiltaan / tai’oiltansa / tai’oiltaan

Tra

-ksi

taiaksemme / tai’aksemme

taioiksemme / tai’oiksemme

taiaksenne / tai’aksenne

taioiksenne / tai’oiksenne

taiakseen / taiaksensa / tai’akseen / tai’aksensa

taioikseen / taioiksensa / tai’oikseen / tai’oiksensa

Ess

-na

taikanamme

taikoinamme

taikananne

taikoinanne

taikanansa / taikanaan

taikoinansa / taikoinaan

Abe

-tta

taiattamme / tai’attamme

taioittamme / tai’oittamme

taiattanne / tai’attanne

taioittanne / tai’oittanne

taiattansa / taiattaan / tai’attansa / tai’attaan

taioittansa / taioittaan / tai’oittansa / tai’oittaan

Com

-ne

-

taikoinemme

-

taikoinenne

-

taikoinensa / taikoineen

Singular

Plural

Nom

-

taikamme

taikanne

taikansa

taikamme

taikanne

taikansa

Par

-ta

taikaamme

taikaanne

taikaansa

taikojamme

taikojanne

taikojansa / taikojaan

Gen

-n

taikamme

taikanne

taikansa

taikojemme

taikojenne

taikojensa

Ill

mihin

taikaamme

taikaanne

taikaansa

taikoihimme

taikoihinne

taikoihinsa

Ine

-ssa

taiassamme / tai’assamme

taiassanne / tai’assanne

taiassansa / taiassaan / tai’assansa / tai’assaan

taioissamme / tai’oissamme

taioissanne / tai’oissanne

taioissansa / taioissaan / tai’oissansa / tai’oissaan

Ela

-sta

taiastamme / tai’astamme

taiastanne / tai’astanne

taiastansa / taiastaan / tai’astansa / tai’astaan

taioistamme / tai’oistamme

taioistanne / tai’oistanne

taioistansa / taioistaan / tai’oistansa / tai’oistaan

All

-lle

taiallemme / tai’allemme

taiallenne / tai’allenne

taialleen / taiallensa / tai’alleen / tai’allensa

taioillemme / tai’oillemme

taioillenne / tai’oillenne

taioillensa / taioillean / tai’oillensa / tai’oillean

Ade

-lla

taiallamme / tai’allamme

taiallanne / tai’allanne

taiallansa / taiallaan / tai’allansa / tai’allaan

taioillamme / tai’oillamme

taioillanne / tai’oillanne

taioillansa / taioillaan / tai’oillansa / tai’oillaan

Abl

-lta

taialtamme / tai’altamme

taialtanne / tai’altanne

taialtansa / taialtaan / tai’altansa / tai’altaan

taioiltamme / tai’oiltamme

taioiltanne / tai’oiltanne

taioiltansa / taioiltaan / tai’oiltansa / tai’oiltaan

Tra

-ksi

taiaksemme / tai’aksemme

taiaksenne / tai’aksenne

taiakseen / taiaksensa / tai’akseen / tai’aksensa

taioiksemme / tai’oiksemme

taioiksenne / tai’oiksenne

taioikseen / taioiksensa / tai’oikseen / tai’oiksensa

Ess

-na

taikanamme

taikananne

taikanansa / taikanaan

taikoinamme

taikoinanne

taikoinansa / taikoinaan

Abe

-tta

taiattamme / tai’attamme

taiattanne / tai’attanne

taiattansa / taiattaan / tai’attansa / tai’attaan

taioittamme / tai’oittamme

taioittanne / tai’oittanne

taioittansa / taioittaan / tai’oittansa / tai’oittaan

Com

-ne

-

-

-

taikoinemme

taikoinenne

taikoinensa / taikoineen

Create new exercises Report an issue Exercises Solved!
close modal Press Esc to close
Source:
Report an issue
close modal
If you wish to receive updates on this issue:
SuccessIssue reported! Report
logo
  • Social Instagram
  • Social Facebook

Contact

envelope contact@kieli.net

Copyright 2019-2024, kieli.net

We value your privacy
Kieli.net uses cookies to enhance the browsing experience, serve personalized content, and analyze traffic. To learn more, please refer to the Cookie policy. By clicking "Accept" you consent to Kieli.net's use of cookies. Accept